Z życia przedszkola

Co przynosi rok szkolny 2020/2021…

PAŹDZIERNIK

 • KSIĄŻKA KUCHARSKA PROSTO Z NATURY – dzieci z grupy XII samodzielnie przygotowały:
 • szaszłyki owocowe 15. 10
 • soki owocowe i warzywne 14. 10

 

Co przynosi rok szkolny 2019/2020…

LIPIEC

 • ZABAWY W SALI


 • KODOWANIE

 

 • W OGRODZIE

     

 • WAKACYJNE POZDROWIENIA


KWIECIEŃ/MAJ/CZERWIEC

PRACUJEMY ZDALNIE

dzieci realizują zadania od nauczycielek w domu i dzielą się zdjęciami

Dziękujemy 

Jesteśmy z Wami 

GRUPA III

 • T: „Polska -nasz kraj”


 • T: „Taniec pędzla”


 • T: „Cztery pory roku”

GRUPA VI

 • T: „Czekolada”


 • Dbają o zdrowie


GRUPA VII

 • T: „Podwodny świat”

GRUPA VIII

 • T: „Dżungla” – piękne zebry w wykonaniu Tomka

 • T: „Moja mama czarodziejka” – wspaniałe prace: rzeźba Helenki😀 i portret autorstwa Tomka 😀

    

 • T: „Moje akwarium”

        

 • T: „Dbamy o przyrodę”

           

 • T: „Jestem Polakiem”

 

 • T: „Tańcz, tańcz, tańcz”


 • T: „Woda, ziemia, powietrze, ogień”


 • T: „Na olimpijskim stadionie


 • T: „Czekolada”

 • Dbają o zdrowie

  

 • MARZEC

13. 03. – EDUKACJA REGIONALNA – Grupa VII od początku swojej przygody w  przedszkolu, realizuje treści i zagadnienia związane z tematem  Edukacja Regionalna. Głównym założeniem jest poznanie najbliższego środowiska, wychowanie młodego człowieka w przywiązaniu do własnego narodu i jego tradycji. Nasza grupa od samego początku poprzez ciekawe zajęcia, warsztaty, projekty poznaje swoją okolice oraz cały nasz piękny kraj. W grupie trzylatków zrealizowaliśmy zajęcia z cyklu ,, Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz uczestniczyliśmy w przedstawieniu inspirowanym polską bajką ,, Z Pyzą po okolicznych dróżkach”. Dzieci w trakcie działań mają możliwość zapoznania się z tradycjami, rzemiosłem, sztuką oraz folklorem naszego kraju.W tym roku uczestniczymy w ciekawym projekcie edukacyjnym pt. ,,Podróżne Jeża ze Zgierza” gdzie maskotka Jeża odwiedza  przedszkolaki i zwiedza z nimi naszą stolicę. W ostatnich dniach dzieci przygotowywały się do występu z okazji nadejścia wiosny, gdzie poznały i zaprezentują tradycję topienia Marzanny oraz wystąpią w barwnych strojach regionalnych.

11. 03. – W BIBLIOTECEdzieci z grupy VIII wzięły udział w warsztatach „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”  

11. 03. -BAJKOWE NUTKI – koncert gitarowy

06. 03 – KUCHNIE ŚWIATA – Pokaz robienia japońskiej potrawy sushi oraz degustacja to najlepszy sposób na ciekawe popołudnie w  grupie VII🥢

o4. 03. – „RZEPKA” J. Tuwima🥬🥦🐔 – przedstawienie dla widzów w Klubie Bemowskiego Seniora, w wykonaniu pięciolatków z grupy VIII.  Następnie w ramach zajęć międzypokoleniowych wraz z  seniorami uczestniczyły w warsztatach modelowania baloników, które poprowadził Pan Adam! każdy z przedszkolaków samodzielnie wykręcił z balonów swoją własną szablę, a na sam koniec w ramach podziękowania dzieci otrzymały małą niespodziankę – a konkretnie jajko niespodziankę!

04. 03. – ZNANE ARIE OPEROWE I PIEŚNI – koncert muzyczny; sopran, tenor, bas z towarzyszeniem fortepianu

LUTY

25. 02. – MUZYKA W BAJCE I FILMIE – festiwal piosenki przygotowany przez Nauczycielki z grupy XII Olę i Monikę

07. 02 – MONIUSZKO WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW – W dniach 7.01 – 7.02. 2020 Grupa IX realizowała projekt w ramach konkursu „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach” organizowanego przez Mazowieckie Centrum Szkolenia Nauczycieli oraz Teatr Wielki Operę Narodową. Dzieci w ramach projektu: samodzielnie poszukiwały informacji o kompozytorze, odbyły wycieczkę do Czytelni Nr XVII w Warszawie, gdzie dzieci obejrzały prezentację o kompozytorze, ale także odbyły miłą rozmowę o tym jak należy zachować się w teatrze czy operze, malowały „Uwerturę fantastyczną”, grały w grę planszową „Śpiewnik domowy”. Kulminacyjnym momentem naszej pracy projektowej było przygotowanie mini wystawy i spotkanie z innymi grupami przedszkolnymi, gdzie zaprezentowaliśmy efekty naszej pracy: dzieci podzieliły się pozyskaną wiedzą oraz zaprezentowały układ taneczny do utworu „Bajka. Uwertura fantastyczna”.

05. 02. – O TAŃCACH TOWARZYSKICH – koncert muzyczny; tańce towarzyskie z Ameryki Łacńskiej, nauka podstawowych kroków cha-cha-cha

04. 02. – RZEPKA – przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu pięciolatków z grupy VIII

03. 02 – NIEZWYKŁE BĘBNY – warsztaty bębniarskie. Przedszkolaki zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów, uczyły się podstawowych technik wydobywania dźwięków wykorzystując w tym celu różnego rodzaju instrumenty takie jak: djembe czy bębny. Podczas zajęć każde dziecko mogło być muzykiem i dyrygentem.

STYCZEŃ

30. 01 – SAKSOFON – warsztaty; zapoznanie dzieci z wyglądem i brzmieniem saksofomu altowego

24. 01. – BAL KARNAWOŁY – zabawa taneczna dla dzieci

21. 01 – KRAWCOWA – Grupy VI i VII miały możliwość uczestniczyć w praktycznych warsztatach i poznać prace krawcowej – dziękujemy uzdolnionej Pani Justynie G. za pomoc w uszyciu woreczków na dziecięce skarby

17. 01 – MAŁY ASTROFUN – warsztaty dla dzieci z grup VIII – XII; zapoznanie z układem planet w Układzie Słonecznym. Wyjaśnienie czym są asteroidy i komety. Oglądanie pokazu w mobilnym planetarium.

09. 01. – HEJ KOLĘDA – Wspólne śpiewanie kolęd z  Laurą Samojłowicz. Pomimo, że kilka dni po Świętach, wprowadziło wszystkich uczestników, dzieci jak i pracowników przedszkola w radosny nastrój. Występ bardzo się podobał, więc dzieci chętnie włączyły się do wspólnego śpiewania.

08. 01. – O MUZYCE POPULARNEJ, CZYLI JAK SIĘ BAWIĆ – koncert muzyczny; zapoznanie z wyglądem i brzmieniem gitary basowej, elektrycznej i perkusji

07. 01. – HERBATKA, HERBATKA – warsztaty poprowadzone przez Objazdowy Uniwersytet „Mali Einsteini”; komponowanie herbat smakowych z dodatkiem ziół, owoców i kwiatów.

GRUDZIEŃ

20. 12. – ZŁE HUMORY PANI ZIMY – spotkanie z Mikołajem

 

18. 12 – HISTORIA O ANOŁKU I BOŻONARODZENIOWEJ GWIAZDCE – przedstawienie śwąteczne dla Rodziców w wykonaniu grupy V i VIII

16. 12 – MAGICZNE BOMBKI – warsztaty poprowadzone przez Objazdowy Uniwersytet „Mali Einsteini” dla dzieci z grup VIII – XII; obserwacja krystalizacji octanu sodu (efekt szronu na szybie)

04. 12 – O WESOŁEJ I TANECZNEJ MUZYCE Z NOWEGO ORLEANU – koncert muzyczny; zapoznanie z wyglądem i brzmieniem instrumentów: trąbka, klarnet, banjo i gitara basowa

LISTOPAD

29. 11. – JESIENNY MUZYKANT – teatrzyk dla dzieci

22. 11. – MAŁY ASTROFUN – warsztaty dla dzieci z grup VIII – XII; Narodziny gwiazdy: Supernova, Niebieski Olbrzym, Protogwiazda, Pulsar, Układ słoneczny i Droga Mleczna. Wizyta w mobilnym planetarium: projekcja filmu „Wędrówka Słonika i Słoneczki”

18. 11 – W KRÓLESTWIE KRÓLA MACIUSIA – warsztaty dla dzieci z grupy VIII połączone ze zwiedzaniem wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

15. 11. – CAPOEIRA – Dzięki Panu Kamilowi z Bielańskiego Ośrodka Kultury ul. Goldoniego 1 przedszkolaki poznały Capoeire – brazylijska sztukę walki, łącząca elementy akrobatyki, tańca i walki.
Pan Kamil serdecznie zaprasza na swoje zajęcia.

08. 11 – DZIEŃ JEŻA – dzieci czteroletnie w ramach projektu edukacyjnego ,,Podróże Jeża ze Zgierza” obchodziły dzien jeża.  Przedszkolaki poznały te niezwykle zwierzeta  podczas oglądania prezentacji multimedialnej, wykonały pyszne jeże z owoców oraz  ciekawe prace plastyczne🦔

06. 11 – CZY NASZE CIAŁO MOŻE MÓWIĆ – koncert muzyczny; pokaz aktorów pantomimy

04. 11. – BAL POSTACI Z BAJEK – zabawa muzyczna dla dzieci z grup V – VIII przygotowana przez Nauczycielki Justynę i Ewę

PAŹDZIERNIK

31. 10 – BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – zabawa muzyczna w grupie VIII

28. 10 – MOJA PERWSZA WIZYTA W KINIE – wycieczka grupy VIII do Multikina w Wola Parku. Jedną z głównych atrakcji wycieczki do kina, w ramach programu „Moja pierwsza wizyta w kinie” było zwiedzanie. Dzieci  miały okazję zajrzeć do kabiny projekcyjnej, samodzielnie wydrukować bilet, podpatrzeć, jak przygotowuje się popcorn. Na końcu czekał na nas seans filmowy „Basia”

23. 10 – O MUZYCE I TAŃU GORĄCEJ HISZPANI – koncert muzyczny; zapoznanie z wyglądem i brzmieniem instrumentów: gitara klasyczna i kachon. Pokaz tańca w wykonaniu tancerki flamenco.

22. 10 – DYNIA – warsztaty tworzenia dyni dla dzieci z całego przedszkola

18. 10 – MĄDRE CYFERKI 112 – teatrzyk dla dzieci. Był to spektakl pozwalający przedszkolakom zapamiętać i zrozumieć do czego służy numer alarmowy 112. Wesołe piosenki w wykonaniu aktorów ułatwiły przedszkolakom zapamiętanie numeru alarmowego 112.

10. 10. – PALI SIĘ – warsztaty dla dzieci z przedstawicielem Straży Pożarnej

09. 10 – MĄDROSC MAŁYCH GOŚCI koncert „Małej Orkiestry Dni Naszych”

WRZESIEŃ

29. 09. – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA, z tej okazji czterolatki zaprosiły znane i lubiane dzieciom osoby z Przedszkola. Z wielką ciekawością i uwagą przedszkolaki wysłuchały wierszy J. Brzechwy oraz J. Tuwima, które zostały przeczytane przez: Panią Dyrektor, Panią V-ce Dyrektor, Panią Logopedę, Panią Janinę oraz Pana Marcina – znanego dzieciom trenera KumaJudo i tatę Weroniki.
Celem akcji jest promowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci. Zalet czytania na głos jest mnóstwo- zaspokaja ono potrzeby emocjonalne dzieci, wspiera ich rozwój psychiczny , wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć , pobudza wyobraźnie oraz pomaga najmłodszym odróżnić dobro od zła. Zatem zachęcamy wszystkich do głośnego czytania dzieciom i odkrywania magicznej mocy książek.

27. 09 – „NASZE PODWÓRKO” teatrzyk kukiełkowy dla dzieci

25. 09 – „O TAJEMNICACH DŹWIĘKU” koncert muzyczny w wykonaniu Agencji Artystycznej”Promocja”. Zapoznanie dzieci z brzmieniem instrumentów : misy, gongi, trąbka oraz śpiewem tenora.

23/25. 09 – POLICJANT spotkanie z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji dla grup VIII – XII

23. 09 – MOJA DROGA DO PRZEDSZKOLA, spacer na pobliskie skrzyżowanie 🚓🚕🚗gr VIII, przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze; wyjaśnienie znaczenia znaków 🚳🚸drogowych dla pieszych🚦 i pojazdów.

20. 09 – MAŁY ASTR-FUN warsztaty dla dzieci z grup VII – XII

19. 09 – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA impreza integracyjna

Skip to content