Z życia przedszkola

Co przynosi rok szkolny 2022/2023

•

LISTOPAD

• „AKORDEON” koncert muzyczny dla dzieci z całego Przedszkola, połączony z prezentacją budowy i brzmienia instrumentu.
  • „ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI” z okazji zbliżającego się 11 Listopada nasze Przedszkolaki wraz z Pracownikami Przedszkola wzięły udział w akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Wszyscy z dumą odśpiewali Hymn Narodowy.
  •
  • „SPOTKANIE AUTORSKIE” spotkanie z Panią Iwonną Buczkowską, autorką książek dla dzieci „O doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku” i „Pluszowy zajączek” dla dzieci ze wszystkich grup.
  • „MIGUŚ”warsztaty przyrodnicze ze zwierzętami dla dzieci ze wszystkich grup poprowadzone przez Firmę „FORMAT” rzybliżające dzieciom wygląd, pochodzenie i sposób odżywiania agamy brodatej.

PAŹDZIERNIK

• „JESIENNE NUTKI” – muzyczna impreza integracyjna dla dzieci z całego przedszkola poprowadzona przez nauczycielki Ewę A. i Joannę D.
  • „KOLORY JESIENI” Gr I – zabawy w ogrodzie przedszkolnym połączone ze zbieraniem kolorowych liści na bukiety i jesienne wianki
  • „NIETYPOWY PĘDZEL” Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”, realizacja drugiego zadania w Gr. I
  • RODZINNY DZIEŃ ZIEMNIAKA – plenerowe spotkanie integracyjne Gr I, połączone z konkurencjami sportowymi dla dzieci i rodziców.
  • ’WIZYTA W TEATRZE” – wycieczka Gr VI do teatru „Scena Kocjana” na przedstawienie „Tajemnice nocnego tramwaju” przybliżającego dzieciom legendy związane z Warszawą.

WRZESIEŃ

• „TWAL”  – Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”, realizacja pierwszego zadania w Gr. I
  • „W ŚWIECIE MUZYKI” – spotkanie z wokalistką  Moniką Chojdak (oficjalnym sobowtórem JLo) – warsztaty muzyczne w Gr I. Dzieci miały możliwość posłuchania „na żywo” piosenek śpiewanych przez Gościa. Pani Monika rozmawiała z dziećmi o muzyce i wykonała z nimi kilka ćwiczeń wokalnych. Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem.
  • „NA SKRZYŻOWANIU” – spacer dzieci z Gr IV na pobliskie skrzyżowanie ulic, obserwowanie pieszrgo i kołowego ruchu drogowego; odszukanie miejsc, w których można bezpiecznie przejść na drugą stronę zgodnie z przepisami.
  • „JESTEM BEZPIECZNY” Gr I – spacerując w okolicy przedszkola dzieci obserwowały znaki i zasady panujące w ruchu drogowym, utrwaliły bezpieczne przechodzenie przez ulicę po pasach i z wykorzystaniem sygnalizatora.