SZLACHETNA PACZKA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

To czas, kiedy w szczególny sposób warto pomagać.

Jedna osoba ma ograniczone możliwości, ale kiedy zbierze się wielu ludzi i każdy da od siebie chociaż odrobinę, to można pomóc tym, którzy tego potrzebują. Nasz drobny wkład wywoła czyjąś radość. Już sama świadomość powinna być dla nas wystarczającym powodem, aby się zaangażować.

nasze przedszkole ponownie bierze udział

w akcji Szlachetna Paczka.

W tym roku przygotowujemy paczkę dla rodziny z naszego przedszkola!

Poniżej znajduje się opis rodziny Pana Mariusza oraz spis rzeczy, których rodzina potrzebuje.

Rzeczy można przynosić do przedszkola i wkładać do oznaczonych koszy.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u nauczycielek w grupie lub koordynatorek akcji:

Sylwii Bednarek i Pauliny Kossakowskiej z Gr. V

Opis rodziny:

Pan Mariusz (43 lata) samotnie wychowuje trzech synów: Kamila (9 lat), Mateusza (7 lat) i Michała (4 lata). Jeszcze do niedawna w opiece nad dziećmi wspierała do żona, jednak zaledwie dwa miesiące temu przegrała walkę z chorobą i zostawiła synów oraz męża. Jak łatwo się domyśleć tragedia, jaka dotknęła rodzinę, cały czas ma pływ na ich życie. Wciąż nie mogą się otrząsnąć po tym co się stało, jednak dzięki wzajemnym wsparciu motywują się do działania i powoli zaczynają stawać na nogach. Poza problemem pustki w domu jaki pojawił się po stracie najbliższej osoby w rodzinie, zaczęły się również problemy finansowe. Rodzina w dalszym ciągu czeka na uregulowanie prawne wszystkich spraw związanych z kredytem jednak już teraz ich domowy budżet to zaledwie 1/3 tego co było wcześniej i wynosi niespełna 300 zł na osobę.

Pan Mariusz ma już jakiś plan jak wyjść z tej sytuacji, jednak potrzebuje na to czasu a do tego momentu musi dać swoim synom godne warunki życia. W rodzinie piękna jest więź, która niewątpliwie po tej tragedii jeszcze bardziej się zacisnęła. Chłopcy, wspólnie z ojcem są zapalonymi kibicami, a w wolnych chwilach grają w szachy, które są ich pasją co potwierdzają ich liczne osiągnięcia. Godne uwagi jest również to, jak zaradną osobą jest pan Mariusz. Już wcześniej mimo iż ich domowy budżet był większy aby zaoszczędzić sam robił meble do mieszkania. Pomoc, która najbardziej jest im potrzeba w najbliższym czasie to przede wszystkim zakup ciepłych ubrań zimowych. Zbliżają się coraz chłodniejsze dni a zakup ubrań dla wszystkich chłopców to duży jednorazowy wydatek. Bardzo ważne są również dla rodziny środki czystości oraz przybory szkolne, na które rodzina wydaje duże sumy.

POTRZEBY RODZINY

Żywność trwała:

Herbata, Kawa, Cukier, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Konserwy mięsne, Warzywa w puszkach

Środki czystości:

Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące, Płyn do prania, Szczoteczki do zębów, Mydło/żel myjący, Szampon, Pasty do zębów

Odzież:

Kamil (9 lat)

rozmiar 150 cm,

szczupła sylwetka

Mateusz (7 lat)

rozmiar 130,

szczupła sylwetka

Michał (4 lata)

rozmiar 110,

normalna sylwetka

Pan Mariusz

* Koszulki

* Kurtka zimowa – XL sylwetka „przy kości”

* Spodnie jeans/dresowe XL lub 38/32

* Koszulki XL

Obuwie:

Kamil (9 lat)

Mateusz (7 lat)

Michał (4 lata)

Pan Mariusz

* Buty zimowe – sportowe – długość wewnętrznej wkładki 23 cm

* Buty zimowe – sportowe – długość wewnętrznej wkładki 20 cm

* Buty zimowe – sportowe – długość wewnętrznej wkładki 18 cm

* Buty zimowe – sportowe – rozmiar 44, 5 – 45

* Letnie – sportowe – rozmiar 44, 5 – 45

Pomoce szkolne:

Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Kleje, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

Wyposażenie mieszkania:

Ręczniki, Pościel (poszwy, prześcieradła)

Suszarka do ubrań – trzy poziomowa

Specjalne upominki:

* Michał – wszystko, co związane z pociągami

* Mateusz – Lego Ninjago,

* Kamil – Lego Technix

* Dla całej rodziny – jakieś ładne szachy

Inne potrzeby:

Piła tarczowa do drewna na prąd – tata chciałby przerobić meble, które mają.

Zachęcamy do pomocy w tym wyjątkowym czasie

Paczkę kompletujemy do Piątku 7.12.2018!!!