Programy Edukacyjne

ROK SZKOLNY 2016/ 2017

ROK SZKOLNY 2015/ 2016

• "Zanim będę uczniem" Elżbieta Tokarska, Jolanta Kopała, Edukacja Polska 2009 - program zgodny z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego,  realizowany we wszystkich grupach.

DODATKOWE:

•  "Paddington - Miś z walizką pełną przygód"
    Bezpłatny program edukacyjny przygotowany wspólnie przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak i Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur zawierający cykl zajęć dla dzieci oparty na przygodach misia Paddingtona. Scenariusze przygotowano z myślą o 4 - 6 latkach. Celem jest ukazanie misia Paddingtona jako podróżnika, odkrywcy, z którym każde dziecko może przeżyć niezapomniane przygody, poznając zarówno najbliższe otoczenie (dom, pokój), jak i dalsze (miejsce zamieszkania, okolice, region), i z którym może uczyć się angielskiego.
    Autorki programu: Maja Dobkowska, Agnieszka Larysz- Onyszko  (Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur w Krakowie)
  • "Zabawy z wyobraźnią"- scenariusze i obrazki o charakterze dynamicznym rozwijające wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
    Autorki: Elżbieta Płóciennik, Anetta Dobrakowska

ROK SZKOLNY 2014/ 2015

ROK SZKOLNY 2013/ 2014

• "Z borsukiem bezpieczniej" - program edukacyjno - profilaktyczny realizowany we współpracy z przedstawicielami Policji.
  • W pierwszym semestrze roku szkolnego 2013/2014 wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w programie „Zboża zjadamy, energią z nich mamy” w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka - akcja ogólnopolska. Dzieci poznały zasady zdrowego żywienia, a w szczególności zapoznały się z koniecznością jedzenia produktów zbożowych. Poza zabawami, kolorowaniem obrazków i słuchaniem bajek o Zwierzątkach ze Zdrowego Zakątka, dzieci oglądały prawdziwe okazy zbóż, jadły różne rodzaje pieczywa i orzechów, a nawet robiły zdrowe sałatki. Rodzice natomiast mogli zapoznać się z prezentacją, która została rozesłana drogą mailową. O zainteresowaniu dzieci świadczą poniższe zdjęcia.

• zboża1 zboża2 zboża3  zboża5 zboża6 zboza 8 zboza4a zboza11