Z życia przedszkola

 
 
1 (14)

  Co przynosi rok szkolny 2018/2019...

LISTOPAD

WARSZTATY ETNOGRAFICZNE - 13 listopada w grupie I, II i III odbyło się spotkanie pt. ,,Folklor dziecięcy - zabawy naszych babć i dziadków" prowadzone przez Stowarzyszenie ,, Pracownia etnograficzna". Zajęcia są w ramach projektu ,,Edukuj z antropologia" finansowane ze środków m.st Warszawy. Pani prowadząca zabrała dzieci w świat dawnych zabaw, zabawek, piosenek i rymowanek. Przedszkolaki dowiedziały się, że na przestrzeni lat dziecięce zabawki jak i zabawy bardzo się zmieniły. Ogromne zdziwienie wywołała w nich informacja, że ich babcie i dziadkowie często bawili się zabawkami, które zostały uszyte czy ulepione z gliny.

JESTEŚMY POLKĄ i POLAKIEM - 9 XI 2018r. spotkanie integrujące nasze Przedszkolaki, uczące ich patriotyzmu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Dzieci z własnoręcznie wykonanymi flagami 🇵🇱i kotylionami oznaczającymi przywiązanie do barw narodowych, spotkały się by wspólnie zaśpiewać piosenki patriotyczne:  grupa I i II zaprezentowała piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", grupa V wykonały utwór "Co to jest Niepodległość" a Przedszkolaki z "Zerówki" odśpiewały Hymn (cztery zwrotki). Wszystkim zebranym towarzyszył podniosły nastrój.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 9 XI W grupie III z okazji zbliżającego się Święta, dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi: hymnem, flagą i godłem Polski. Uroczyście odśpiewaliśmy Hymn, a także zrobiliśmy kotyliony inspirowane

JESTEŚMY POLAKAMI - 8 XI 2018r. w ramach zajęć z edukacji regionalnej dzieci z gr.II dowiedziały się ,,W jakim kraju mieszkamy", ,,Kim jesteśmy ", ,,Jak wygląda nasza flaga i jakie są nasze barwy narodowe ".  Naszym maluchom bardzo podobała się zabawa z biało czerwonymi krepinami.🇵🇱 Przedszkolaki mogły wykonać także samodzielnie flagę Polski , którą dumnie zabrały dziś do swoich domów.❤
 

PAŹDZIERNIK

EDUARDO SHOW - Nasze przedszkole odwiedził Eduardo Show, czyli prawdziwy klaun z prawdziwego cyrku. Pokazał nam wiele sztuczek cyrkowych, takich jak żonglerka, kręcenie talerzami czy chodzenie na szczudłach. W trakcie pokazu dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentowanych sztuczkach. Przedszkolaki zachwycone, a na koniec od ciągłego śmiania rozbolały nas brzuchy.

PSZCZOŁY - 22.10.2018 dzieci z grupy III i XI odwiedził dziadek Hani i Marysi, który jest pszczelarzem. Razem z mamą dziewczynek p. Moniką pokazali nam pszczoły w małym, przenośnym, szklanym ulu. Wytłumaczyli dlaczego pszczoły są tak pożyteczne dla ludzi i środowiska. Bez pomocy ludzi w dzisiejszych czasach nie są w stanie przetrwać, a gdyby nie one nie byłoby owoców i warzyw. Mogliśmy spróbować miodu i pyłku pszczelego z ich pasieki. Przymierzaliśmy strój pszczelarza. Dzieci były bardzo zaciekawione.  Przedszkolaki z grupy III pierwszy raz z tak bliska mogły zobaczyć owady.

WARSZTATY ASTRONOMICZNE - Dlaczego pory roku zmieniają się? Jak powstała nasza planeta? Jak wygląda "czarna dziura"? - Na te i inne pytania, dzieci z najstarszych grup, szukały odpowiedzi, na pierwszych z cyklu warsztatach astronomicznych, które odbyły się na terenie naszego Przedszkola. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia 🙂

MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO - 12 października 2018 grupa V wybrała się na wycieczkę na wystawę plenerową do Muzeum Wojska Polskiego Dzieci z dużym entuzjazmem opowiadały o obejrzanych eksponatach: czołgach, samolotach, armatach, amfibiach, a nawet o podróży tramwajem! Niektóre dzieci śmiało mogłyby same oprowadzać po wystawie (wykazały się dużą wiedzą), a poziom zadawanych pytań był zaskakujący ("Proszę Pani, a co jeszcze było budowane na podwoziu tego czołgu?"). 

MUZEUM POLIN -11 października gr. IX wybrała się na wycieczkę do Muzeum Polin, gdzie uczestniczyła w warsztatach ,,Gry i zabawy dzieci żydowskich". Dzieci miały okazję zwiedzić część wystawy stałej, pobawić się w sali zabaw i samodzielnie wykonać papierową zabawkę.

ECO DZIECI - 10.10.2018 nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili muzycy z Małej Orkiestry Dni Naszych. Dzieci uwielbiają ich wesołe, wpadające w ucho, z prostym refrenem, łatwym do zapamiętania piosenki. Po raz kolejny wspaniale się bawiliśmy, śpiewając o segregowaniu śmieci, jedzeniu witamin i nie marnowaniu jedzenia.

SOK OWOCOWY - 3. 10 2018r. dzieci z grupy V z przyniesionych przez siebie owoców robiły sok owocowy. Zabawy i radości było wiele, a sok smakował wybornie.

WRZESIEŃ

"WITAJ" zabawa muzyczna -

PO CO NAM ZDROWIE koncert - 20.09.2018 nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili muzycy z Małej Orkiestry Dni Naszych. Tym razem zaprezentowali przedszkolakom kilka piosenek z ich najnowszej płyty "Piosenki ekodzieci". Dowiedzieliśmy się z nich: się jak dbać o zdrowie, do czego potrzebna jest woda, dlaczego nie wolno zbyt dużo czasu spędzać przed komputerem oraz że należy jeść owoce i warzywa.

SING SPINNING - 20.09.2018 nasze przedszkole odwiedzili również Sign  Spinnerzy "AARROWADS.PL". Sign spinning to połączenie tańca i akrobatyki. Dyscyplina sportowa, która wymaga dobrej kondycji i refleksu. Spinerzy przy muzyce wykonywali triki ze specjalnymi deskami (strzałkami). Pokaz był niezwykle widowiskowy.  Przedszkolaki były pod dużym wrażeniem.

SPARTAKIADA - 20.09.2018 r. na teranie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 przy ul. Szobera 1/3 odbył się Bemowski Dzień Przedszkolaka! Dzieci z grupy V reprezentowały nasze  przedszkole i wzięły udział w grach oraz zabawach sportowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pomiątkowe medale i nagrody za udział w zawodach sportowych.

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - 19 września br., Dzieci z grup IV i V zwiedzały Łazienki Królewskie, pokonując grę terenową szlakiem zabytków kultury polskiej. Dzieci,wyposażone przez Animatorów ( firma"Tibidabu") w mapy, poszukiwały na nich historycznych obiektów. Rozpoznawały je po ikonach i wprowadzonych znakach topograficznych. Odnalazły: Świątynię Sybilli, Starą Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Amfiteatr, pomniki Chopina i Sienkiewicza. Poznały materiał budowlany Świątyni Sybilli - drewno, żelazne lwy, kamienną strukturę "pępka świata", na którym wśród greckich liter doszukiwały się podobieństwa do polskich.
Upamiętniając środowe obyczaje Króla Stasia, Dzieci na łonie natury bawiły się w artystów, malując różnokolorowym piaskiem parkowe pejzaże. Potem - kamiennym mostkiem - dostały się do ażurowej altany chińskiej, gdzie ze smakiem pałaszowały "najlepsze na świecie" maślane bułeczki, delektując się wodą.
Pogoda dopisała, a stare rozłożyste drzewa chroniły przed upalnym słońcem - i Dzieci, i karmione przez nie wiewiórki oraz pawie. 

 

ŻOŁNIERZE - 17 września grupy IX, X, XII i XII uczestniczyły w spotkaniu z żołnierzami z Żandarmerii Wojskowej oraz ich czworonożnymi partnerami Dzieci miały okazję zobaczyć psy w akcji -  pozorowane wykrywanie narkotyków, materiałów wybuchowych. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie z żołnierzami i umiejętności psów.

STUDIO TELEWIZYJNE "inteGRA!pl" -12. 09 dzieci z grypy IX i X a 13. 09 z grup XI i XII odwiedziły  studio telewizyjne. Przedszkolaki wzięły udział w bloku edukacyjnym pełnym zagadek, konkursów i niespodzianek. Bawiły się mową werbalną i niewerbalną, poznały  studio "od kuchni" - jak działają sprzęty i kto tu pracuje. Dzieci miały możliwość sterować światłem, "dymem", zapowiadać pogodę... Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i przyniosło dzieciakom wiele niezapomnianych wrażeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *