Z życia przedszkola

 
 
1 (14)

  Co przynosi rok szkolny 2018/2019...

LUTY

STYCZEŃ

SPOTKANIA Z OKAZJI DNIA BABCI i DZIADKA -

BAJKA O CZERWONYM KAPTURKU - czyli NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMYM - Czterolatki z grupy III w ramach Programu Bezpieczne Przedszkole, na podstawie bajki o Czerwonym Kapturku dowiedziały się dlaczego nie wolno rozmawiać z nieznajomym. Po obejrzeniu teatrzyku, wspólnie ustaliliśmy kim jest obca osoba oraz co powinniśmy zrobić, gdy zaczepia nas nieznajomy. Dzieci uczyły się jak reagować, gdy ktoś obcy częstuje je cukierkami, chce pokazać małe pieski czy woła do samochodu.

BAL KARNAWAŁOWY - dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. I taki właśnie bal odbył się w naszym przedszkolu 21.01. Sala przedszkolna ozdobiona balonami i serpentynami wypełniła się bajkowymi, kolorowymi postaciami. Obok księżniczek, spider-manów, wróżek, zwierzątek bawili się piraci i służby mundurowe ;-). Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości.

 WARSZTATY ASTRONOMICZNE -
 
 

GRUDZIEŃ

SPOTKANIA PRZEDŚWIĄTECZNE

SZLACHETNA PACZKA -Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Dziękujemy za zakupione rzeczy, pomoc przy pakowaniu, noszeniu i za wszystko. W tym roku paczka była jeszcze większa niż zwykle - do magazynu skąd rzeczy zostaną przekazane do rodziny zawieźliśmy w sobotę 51 paczek i paczuszek!!! Mamy nadzieję, że dzięki podarunkom tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą choć trochę weselsze.

 

ZWIERZĘTA ZIMĄ Z NAMI NIE ZGINĄ -  06.12  odbyły się warsztaty dla dzieci. Czy zimą możemy zapomnieć o przyrodzie tylko dlatego, że śnieg przykrył trawniki? przedszkolaki z gr. II, III i IV dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do tego najtrudniejszego sprawdzianu, do srogiej zimy. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Poznały jeża, który zapada w sen zimowy, a jesienią jest okropnym żarłokiem. Chomika, który chomikuje czyli zbiera ziarna nawet wtedy gdy z nich nie skorzysta, gołębie, które łączą się w pary na całe życie oraz dowiedziały się, które ptaki odlatują lub zostają u nas na zimę i o tym jak zmieniają swoje zwyczaje. Nauczyły się rozpoznawać ślady zwierząt w lesie, czyli obgryzione szyszki, porzucone poroża, odchody i tropy. A także czym i kiedy dokarmiać zimą ptaki.

 

 

LISTOPAD

ROWEROWE ZASADY - zabawa integracyjna

WARSZTATY ETNOGRAFICZNE - 13 listopada w grupie I, II i III odbyło się spotkanie pt. ,,Folklor dziecięcy - zabawy naszych babć i dziadków" prowadzone przez Stowarzyszenie ,, Pracownia etnograficzna". Zajęcia są w ramach projektu ,,Edukuj z antropologia" finansowane ze środków m.st Warszawy. Pani prowadząca zabrała dzieci w świat dawnych zabaw, zabawek, piosenek i rymowanek. Przedszkolaki dowiedziały się, że na przestrzeni lat dziecięce zabawki jak i zabawy bardzo się zmieniły. Ogromne zdziwienie wywołała w nich informacja, że ich babcie i dziadkowie często bawili się zabawkami, które zostały uszyte czy ulepione z gliny.

JESTEŚMY POLKĄ i POLAKIEM - 9 XI 2018r. spotkanie integrujące nasze Przedszkolaki, uczące ich patriotyzmu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Dzieci z własnoręcznie wykonanymi flagami 🇵🇱i kotylionami oznaczającymi przywiązanie do barw narodowych, spotkały się by wspólnie zaśpiewać piosenki patriotyczne:  grupa I i II zaprezentowała piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", grupa V wykonały utwór "Co to jest Niepodległość" a Przedszkolaki z "Zerówki" odśpiewały Hymn (cztery zwrotki). Wszystkim zebranym towarzyszył podniosły nastrój.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 9 XI W grupie III z okazji zbliżającego się Święta, dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi: hymnem, flagą i godłem Polski. Uroczyście odśpiewaliśmy Hymn, a także zrobiliśmy kotyliony inspirowane

JESTEŚMY POLAKAMI - 8 XI 2018r. w ramach zajęć z edukacji regionalnej dzieci z gr.II dowiedziały się ,,W jakim kraju mieszkamy", ,,Kim jesteśmy ", ,,Jak wygląda nasza flaga i jakie są nasze barwy narodowe ".  Naszym maluchom bardzo podobała się zabawa z biało czerwonymi krepinami.🇵🇱 Przedszkolaki mogły wykonać także samodzielnie flagę Polski , którą dumnie zabrały dziś do swoich domów.❤
 

PAŹDZIERNIK

EDUARDO SHOW - Nasze przedszkole odwiedził Eduardo Show, czyli prawdziwy klaun z prawdziwego cyrku. Pokazał nam wiele sztuczek cyrkowych, takich jak żonglerka, kręcenie talerzami czy chodzenie na szczudłach. W trakcie pokazu dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentowanych sztuczkach. Przedszkolaki zachwycone, a na koniec od ciągłego śmiania rozbolały nas brzuchy.

PSZCZOŁY - 22.10.2018 dzieci z grupy III i XI odwiedził dziadek Hani i Marysi, który jest pszczelarzem. Razem z mamą dziewczynek p. Moniką pokazali nam pszczoły w małym, przenośnym, szklanym ulu. Wytłumaczyli dlaczego pszczoły są tak pożyteczne dla ludzi i środowiska. Bez pomocy ludzi w dzisiejszych czasach nie są w stanie przetrwać, a gdyby nie one nie byłoby owoców i warzyw. Mogliśmy spróbować miodu i pyłku pszczelego z ich pasieki. Przymierzaliśmy strój pszczelarza. Dzieci były bardzo zaciekawione.  Przedszkolaki z grupy III pierwszy raz z tak bliska mogły zobaczyć owady.

WARSZTATY ASTRONOMICZNE - Dlaczego pory roku zmieniają się? Jak powstała nasza planeta? Jak wygląda "czarna dziura"? - Na te i inne pytania, dzieci z najstarszych grup, szukały odpowiedzi, na pierwszych z cyklu warsztatach astronomicznych, które odbyły się na terenie naszego Przedszkola. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia 🙂

MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO - 12 października 2018 grupa V wybrała się na wycieczkę na wystawę plenerową do Muzeum Wojska Polskiego Dzieci z dużym entuzjazmem opowiadały o obejrzanych eksponatach: czołgach, samolotach, armatach, amfibiach, a nawet o podróży tramwajem! Niektóre dzieci śmiało mogłyby same oprowadzać po wystawie (wykazały się dużą wiedzą), a poziom zadawanych pytań był zaskakujący ("Proszę Pani, a co jeszcze było budowane na podwoziu tego czołgu?"). 

MUZEUM POLIN -11 października gr. IX wybrała się na wycieczkę do Muzeum Polin, gdzie uczestniczyła w warsztatach ,,Gry i zabawy dzieci żydowskich". Dzieci miały okazję zwiedzić część wystawy stałej, pobawić się w sali zabaw i samodzielnie wykonać papierową zabawkę.

ECO DZIECI - 10.10.2018 nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili muzycy z Małej Orkiestry Dni Naszych. Dzieci uwielbiają ich wesołe, wpadające w ucho, z prostym refrenem, łatwym do zapamiętania piosenki. Po raz kolejny wspaniale się bawiliśmy, śpiewając o segregowaniu śmieci, jedzeniu witamin i nie marnowaniu jedzenia.

SOK OWOCOWY - 3. 10 2018r. dzieci z grupy V z przyniesionych przez siebie owoców robiły sok owocowy. Zabawy i radości było wiele, a sok smakował wybornie.

WRZESIEŃ

"WITAJ" zabawa muzyczna -

PO CO NAM ZDROWIE koncert - 20.09.2018 nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili muzycy z Małej Orkiestry Dni Naszych. Tym razem zaprezentowali przedszkolakom kilka piosenek z ich najnowszej płyty "Piosenki ekodzieci". Dowiedzieliśmy się z nich: się jak dbać o zdrowie, do czego potrzebna jest woda, dlaczego nie wolno zbyt dużo czasu spędzać przed komputerem oraz że należy jeść owoce i warzywa.

SING SPINNING - 20.09.2018 nasze przedszkole odwiedzili również Sign  Spinnerzy "AARROWADS.PL". Sign spinning to połączenie tańca i akrobatyki. Dyscyplina sportowa, która wymaga dobrej kondycji i refleksu. Spinerzy przy muzyce wykonywali triki ze specjalnymi deskami (strzałkami). Pokaz był niezwykle widowiskowy.  Przedszkolaki były pod dużym wrażeniem.

SPARTAKIADA - 20.09.2018 r. na teranie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 przy ul. Szobera 1/3 odbył się Bemowski Dzień Przedszkolaka! Dzieci z grupy V reprezentowały nasze  przedszkole i wzięły udział w grach oraz zabawach sportowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pomiątkowe medale i nagrody za udział w zawodach sportowych.

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - 19 września br., Dzieci z grup IV i V zwiedzały Łazienki Królewskie, pokonując grę terenową szlakiem zabytków kultury polskiej. Dzieci,wyposażone przez Animatorów ( firma"Tibidabu") w mapy, poszukiwały na nich historycznych obiektów. Rozpoznawały je po ikonach i wprowadzonych znakach topograficznych. Odnalazły: Świątynię Sybilli, Starą Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Amfiteatr, pomniki Chopina i Sienkiewicza. Poznały materiał budowlany Świątyni Sybilli - drewno, żelazne lwy, kamienną strukturę "pępka świata", na którym wśród greckich liter doszukiwały się podobieństwa do polskich.
Upamiętniając środowe obyczaje Króla Stasia, Dzieci na łonie natury bawiły się w artystów, malując różnokolorowym piaskiem parkowe pejzaże. Potem - kamiennym mostkiem - dostały się do ażurowej altany chińskiej, gdzie ze smakiem pałaszowały "najlepsze na świecie" maślane bułeczki, delektując się wodą.
Pogoda dopisała, a stare rozłożyste drzewa chroniły przed upalnym słońcem - i Dzieci, i karmione przez nie wiewiórki oraz pawie. 

 

ŻOŁNIERZE - 17 września grupy IX, X, XII i XII uczestniczyły w spotkaniu z żołnierzami z Żandarmerii Wojskowej oraz ich czworonożnymi partnerami Dzieci miały okazję zobaczyć psy w akcji -  pozorowane wykrywanie narkotyków, materiałów wybuchowych. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie z żołnierzami i umiejętności psów.

STUDIO TELEWIZYJNE "inteGRA!pl" -12. 09 dzieci z grypy IX i X a 13. 09 z grup XI i XII odwiedziły  studio telewizyjne. Przedszkolaki wzięły udział w bloku edukacyjnym pełnym zagadek, konkursów i niespodzianek. Bawiły się mową werbalną i niewerbalną, poznały  studio "od kuchni" - jak działają sprzęty i kto tu pracuje. Dzieci miały możliwość sterować światłem, "dymem", zapowiadać pogodę... Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i przyniosło dzieciakom wiele niezapomnianych wrażeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *