Z życia przedszkola

1 (14)

Co przynosi rok szkolny 2018/2019...

MAJ

SIŁA FASOLI - 10. 05 dzieci z grupy XI założyły hodowlę fasoli "Jaś". Przez kolejne dni będą obserwować i porównywać: czy i jakie zachodzą zmiany w hodowli założonej (klasycznie) w ziemi i  w "skale" ???

PACHNĄCE MYDEŁKA - 6.05 dzieci z gr. II brały udział w warsztatach tworzenia mydełka. Maluchy samodzielnie z wielką uwagą wykonywały wszystkie czynności ,aby na koniec mogły zobaczyć swoje piękne i pachnące mydełka.👌brawo

KWIECIEŃ

WORECZEK FAKIRA - 30. 04 przedszkolaki z grupy XI przeprowadziły kolejne eksperymenty w ramach projektu "Badam, doświadczam, eksperymentuje...".

NIEBIESKI BIEG Z PATATAJEM - 26. 04. Kwiecień był dla naszych Przedszkolaków niesamowity! Dzieci wczuwały się w świat osób ze spektrum autyzmu, gdyż właśnie dzisiaj, 26.04. nastąpił wielki finał naszej wewnętrznej akcji „W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI” związanej ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który zaczęliśmy świętować  02.04. Dzięki połączeniu różnych talentów: Pani Ewy T-K (m.in. wspaniały zmysł pakowania łakoci dla młodych zawodników), Pani Justyny (m.in. pięknym narysowaniu mapy myśli dla rodziców w kształcie niebieskiego  konia - motywu przewodniego naszej akcji) , Pani Lidii (m.in. doszywającej zwykłej bluzie „przeszkadzajki”) , Pani Magdy K., (m.in. autorki bajki terapeutycznej „Wyjątkowy Patataj”), powstał cudowny miesiąc, pełen teorii, ale głównie praktyki! Punktem wyjścia była wspomniana bajka, o koniku, którego trzy nietypowe cechy powodowały, że czuł się inaczej niż rówieśnicy. Kolejnym etapem wdrażania starszaków w ten „inny świat”, było wzięcie udziału w oryginalnych warsztatach podczas których zakładały uwierający strój, w którym musiały wykonać różne zadania, przerobione okulary przeciwsłoneczne tak, by nie było można prawidłowo odczytać pokazywanych wyrazów, a także słuchawki, przez co ciężej było usłyszeć im wypowiadane słowa, szczególnie, że przeszkadzało im się różnymi instrumentami! Następnie, dzieci dostały zaproszenie w formie dużego grupowego biletu na przedpołudniowy NIEBESKI BIEG! Dzięki  uprzejmości zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 364, nasi mali sportowcy biegli po prawdziwej bieżni! Każdy z zawodników był wygranym🥇🥇🥇! Po wręczeniu słodkości i dyplomów oraz części dla paparazzi 😉 , nastąpił radosny taniec i podziwianie własnoręcznie wykonywanych Patatajów, każdy z nich był piękny i właśnie wyjątkowy przez to, że był inny od pozostałych! Po obiedzie czekała na dzieci jeszcze jedna słodka niespodzianka-ciasto z NIEBIESKĄ POLEWĄ! Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy nie bali się wpisać swoich skojarzeń związanych z autyzmem! Dziękujemy za to, że nasze przedszkole zamieniło się w niebieski ocean dobra, bo każdy z nas, zarówno mały, jak i duży, zastanawiał się nad swoją wrażliwością! Mamy nadzieję, że niebieskie balony🎈🎈🎈 połączone z niebieskimi elementami strojów dzieci i dorosłych zostaną w naszych sercach na zawsze!

Jesteśmy pewne, że gdyby Patataj miał do nas przygalopować ze swoją ukochaną Mgiełką, byłby z nas naprawdę dumny 😍😍😍!

🌲DZIEŃ ZIEMI 🌳-W środę 24.04 maluchy z gr.I i II z wielką radością i ciekawością uczestniczyły w obchodach z okazji Dnia Ziemi  🌳 Przedszkolaki wysłuchały i aktywnie uczestniczyły w inscenizacji do wiersza ,,Sznurek Jurka "Igora Sikiryckiego na podstawie ,ktorego miały możliwość dokonania segregacji śmieci oraz poszerzenia wiedzy na temat ekologii.🌏♻  Gr.I wybrała się następnego dnia do pobliskich koszy,gdzie w praktyce dzieci uczyły się jak należy segregować odpady. Nasze maluszki rosną nam na prawdziwych  strażników przyrody 👫

BARWNE LIŚCIE - 18. 04. Dookoła wszyscy malują pisanki a dzieci z grupy XI w ramach realizacji programu "Badam, szukam, eksperymentuje" przeprowadzały doświadczenia🔬 z barwieniem liści. Przedszkolaki samodzielnie tworzyły roztwór z barwnikiem⚗, przycinały liście i obserwowały......"czy rośliny piją wodę?" Już po godzinie, widać było pierwsze efekty, a następnego dnia w sali czekały na dzieci, tęczowe bukiety. Zajęcia zawierające tego typu działania wyzwalają w przedszkolakach większą aktywność, chęć do działania, prowokują