Akcje charytatywne

Rok szkolny 2017/2018


 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

To czas, kiedy w szczególny sposób warto pomagać.

      Jedna osoba ma ograniczone możliwości, ale kiedy zbierze się wielu ludzi i każdy da od siebie chociaż odrobinę, to można pomóc tym, którzy tego potrzebują. Nasz drobny wkład wywoła czyjąś radość. Już sama świadomość powinna być dla nas wystarczającym powodem, aby się zaangażować.

      W tym roku NASZE PRZEDSZKOLE ponownie bierze udział w akcji

Szlachetna Paczka.

 

Poniżej znajduje się opis rodziny Pana Przemysława oraz spis rzeczy, których rodzina potrzebuje.

Rzeczy można przynosić do przedszkola i wkładać do oznaczonych koszy.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u Pań:

Sylwii Bednarek i Pauliny Kossakowskiej z Gr. III i Małgorzaty Stefaniuk z Gr. VIII.

Opis rodziny:

Pan Przemysław (47 l.) mieszka z dwoma synami: Kacprem (6 l.) i Kamilem (4 l.). Ojciec wychowuje chłopców samotnie od dwóch lat - odkąd matka opuściła rodzinę. Mężczyzna stracił pracę w wyniku redukcji etatów, a przez swoją niepełnosprawność (posiada orzeczenie o umiarkowanej niepełnosprawności) nie może podjąć innej pracy. W oczach ojca widać smutek i zmęczenie. Widać, że nie ma on już nadziei na poprawę swojego zdrowia lub sytuacji. Koszty leczenia alergii Kamila i cukrzycy oraz nadciśnienia pana Przemysława pochłaniają 205 zł co miesiąc. Po odliczeniu wszystkich opłat na osobę zostaje 475 zł miesięcznie.  Pan Przemysław stara się wychować synów najlepiej jak potrafi. Pytany o największe marzenie odpowiada, że chciałby doczekać czasów, kiedy synowie założą własne rodziny. Boi się jednak, że zdrowie mu na to nie pozwoli. Widać, że obecność dzieci wywołuje uśmiech na twarzy ich taty. Kamil uwielbia układać klocki i grać w piłkę, a Kacper najbardziej z zajęć w przedszkolu lubi malowanie. Wśród najważniejszych potrzeb pan Przemysław wymienia kurtki zimowe dla dzieci (stare się zniszczyły), plecak dla Kamila do szkoły, żeby miał w czym nosić wszystkie potrzebne rzeczy oraz biurko, przy którym chłopcy mogliby odrabiać lekcje i malować.

POTRZEBY RODZINY

Żywność trwała:

Herbata, Cukier, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Słodycze, płatki śniadaniowe, krem czekoladowy (bez jajek). Wymagania żywieniowe: Produkty bez jajek.

Środki czystości:

Płyn do mycia naczyń, Pasty do zębów, Płyny czyszczące, Szczoteczki do zębów, żel do prania dla alergika (Kacper).

Odzież:

Kamil (4 lata)

 

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 120 cm

Uwagi: ciemne

Kacper (6 lat)

 

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 134 cm

Uwagi: ciemne

Obuwie:

Kamil (4 lata)

Rodzaj obuwia: letnie

Kategoria: adidasy

Rozmiar: 28

 

Kacper (6 lat)

Rodzaj obuwia: letnie

Kategoria: adidasy

Rozmiar: 32/33

Pomoce szkolne:

Plecak

Inne: Plecak Star Wars

Wyposażenie mieszkania:

Pościel 160 x 200, żyrandol

Brakujące sprzęty: Biurko (dwa mniejsze lub jedno duże) - dla synów

Specjalne upominki:

Dla chłopaków klocki Lego, Pan Przemysław chciałby niespodziankę.

 

Zachęcamy do pomocy w tym wyjątkowym czasie 

Paczkę kompletujemy do Piątku 8.12.2017!!!


 

Rok szkolny 2016/2017

 • DETEKTYW GROSZA
 • Szanowni Państwo,
  tegoroczna edycja Gorączki Złota PCK „Detektyw Grosik” już się zakończyła. W biurze Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK trwa ważenie przywiezionych przez Państwa monet. Oficjalne wyniki podamy Państwu drogą mailową. 
 • Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem.
  Patrycja Smolińska
  Przewodnicząca WG SIM PCK
 • INDIE5    kolorowanka_detektyw Grosik znak   SCAN0007

 ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT

Przedszkole nr. 216 w maju włączyło się w  zbiórkę  rzeczy potrzebnych dla czworonogów.

W tym roku społeczność przedszkolna pomogła pieskom ze Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonego przez „Fundację Przyjaciół Braci Mniejszych”.  Rodzice i dzieci ofiarowali karmę suchą i mokrą oraz miski, obroże, szelki, smycze, zabawki, koce, kołdry, ręczniki, szczotki, grzebienie, szampony dla psów.

Dziękujemy za Waszą dobroć!

20170428_140451


 

GÓRA GROSZA

Dziękujemy Wszystkim za udział w zbiórce monet dla Fundacji "Nasz Dom"

 • SCAN0010

 

 • SZLACHETNA PACZKA
 • Szlachetna Paczka
 • Relacja ze spotkania Wolontariusza z z Rodziną przy wręczeniu paczki:
  Wszystkie paczki dotarły do rodziny w niedzielę rano. Pani Beata była zdumiona ilością paczek. Nie wiedziała, że będzie ich aż 23. W momencie otwarcia paczek nie było jednak Łukasza, który akurat był w kościele. Pani Beata z wielką ochotą zaczęła rozpakowywać poszczególne paczki. Otwierała każde pudełko i oglądała co jest w środku. Co chwila komentowała zawartość. Bardzo ucieszyła się z dwóch kurtek dla syna i pasujących do jednej z nich spodni. Spodobały się jej też ich jaskrawe kolory. Znalazła również kurtkę dla siebie, którą po chwili przymierzyła. W kolejnych paczkach były buty dla syna. Według niej były czadowe. Adidasy były markowe, a do zimowych były dołączone kosmetyki do ich impregnacji. W kolejnych paczkach kobieta znalazła kilka bluzek i sukienek dla siebie. Bardzo jej się spodobały. Do gustu przypadła jej też bluzka z pingwinkami dla Łukasza. W kolejnych paczkach znajdowało się kilka ręczników i kompletów pościeli. "To też na pewno się przyda" powiedziała. Otwierając paczki z żywnością, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Tego będzie przecież na kilka miesięcy. Pani Beata znalazła też prezenty. Bardzo uroczy komplet kolczyków z naszyjnikiem i super prezenty dla syna. Kiedy potem zadzwoniłem do rodziny, dowiedziałem się, że Łukasz ucieszył się bardzo z plecaka, materiałów szkolnych oraz z klocków lego. Zestaw składający się z LEGO Helikopter podobno przypadł mu do gustu. Pani Beata schowała część słodyczy, hulajnogę oraz jeden zestaw lego, aby mieć dla syna prezent pod choinkę. Przed wyjściem kobieta podziękowała jeszcze raz za te wszystkie prezenty i powiedziała, że cieszy się, że jej syn dostanie porządny prezent pod choinkę. Do tej pory jego koledzy chwalili się w szkole tym, co dostali pod choinkę, a Łukaszowi było przykro z tego powodu.

Drodzy Darczyńcy bardzo Wszystkim Państwu DZIĘKUJEMY

❤


 

KSIĄŻKA DLA MALUCHA

Nasze Przedszkole wzięło udział w zbiórce drobiazgów dla dzieci z Kliniki Onkologicznej CZD.

Podczas akcji udało nam się zebrać wiele: książek, słowników, filmów DVD, zabawek, klocków, akcesoriów do rysowania i malowania, układanek i gier planszowych.

Zgromadzone przedmioty zostały przewiezione (w okolicach Mikołajek) przez organizatorkę akcji Panią Magdalenę Dziurkowską do CZD i osobiście przekazane na ręce dzieci z Kliniki.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać na tyle dużo drobiazgów, iż część z nich Pani Magdalena przekazała do Domu Dziecka Nr 2 (filia Wolfkego)

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Tym drobnym gestem sprawiliśmy, że na twarzach dzieciaków pojawił się uśmiech.

Skan_20170620 (2) Skan_20170620  SCAN0294

 

 


   OKULARY DLA AFRYKI

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę okularów: korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Pani J. Daniluk z gr V przekazała okulary Fundacji "Dzieci Afryki"

Skan_20170613 (5)

 

 


 

Rok szkolny 2015/2016


 

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i przyłączyli się do akcji

  SZLACHETNA PACZKA.

  Dzięki Państwa ofiarności i zaangażowaniu udało się zrealizować oczekiwania Rodziny Pani Marii oraz spełnić marzenia Jej dzieci: nowe ubrania i buty      , środki higieniczne i kosmetyki, zabawki i przybory szkolne  ✏ , produkty spożywcze   . Wszystkie zgromadzone przedmioty z trudnością spakowałyśmy do 23!!!!!!wielkich pudeł.

  Raz jeszcze❤    DZIĘKUJEMY ❤   

  1-Mikołajki VII1-szlachetna paczka

 • Jaka miła niespodzianka - otrzymaliśmy podziękowania i życzenia świąteczne od p. Marii i jej syna Pawła.  DZIĘKUJEMY w imieniu wszystkich DARCZYŃCÓW o wielkim i szlachetnym sercu

 • 2-pocztówka1  1-pocztówka


 • 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do przekazywania nowych pluszowych maskotek dla mały pacjentów oddziałów onkologicznych.

   Podarujmy dzieciom chwilę radości wtedy, gdy się boją lub potrzebują otuchy.

  Bardzo dziękujemy wszystkim osobom o wielkim i wrażliwym sercu za przekazane na rzecz Fundacji zabawki, gry i książeczki...

  ❤

  IMG_7755


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *