Akcja letnia

Przedszkola i oddziały przedszkolne w wakacje

Funkcjonowanie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w lipcu i sierpniu 2020 r.

Poniżej wykaz terminów przerw w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych m.st. Warszawy w lipcu i sierpniu 2020 r.

Poza ustalonymi przerwami przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach w okresie zbliżających się wakacji będą prowadziły zajęcia dla dzieci.

Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów dotyczących zagrożenia epidemicznego.

warszawa_przedszkola_terminy_przerwy_w_pracy_2020_wer_1-1

Praca przedszkola w okresie wakacji 2020r.

Szanowni Rodzice

W nawiązaniu do pisma z 27 kwietnia br. Pani Renaty Kaznowskiej Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie zmiany organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie wakacji 2020 r. :

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i przy braku wytycznych ze strony rządowej, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przy ewentualnym otwarciu placówek, zmieniamy  organizację pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 r.

Jeśli przepisy na szczeblu krajowym umożliwią otwarcie placówek oświatowych, to w lipcu i sierpniu 2020 r. dzieci będą mogły przez 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola. W celu zapewnienie dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek.

Dotychczas stosowana w m.st. Warszawie organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, zwiększałaby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem.

Informuję : Termin pracy Przedszkola nr 216  od 1 lipca  do 11sierpnia 2020 r.

Hanna Waluśkiewicz

Praca przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w lipcu i sierpniu 2020 r.

Zmiana organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w lipcu i sierpniu 2020 r. Zamiast tzw. dyżurów wakacyjnych, sześć tygodni pracy placówki.

Pełna informacja o harmonogramie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie lipiec – sierpień 2020 r. zostanie opublikowana w drugiej połowie maja br.

Informacja o terminach, zasadach i kryteriach zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach w 2020r.

Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach

W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 – 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.

Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020r.